Триває виробнича та переддипломна практика…

Науково-практичний семінар «Гостре порушення мозкового кровообігу» проведений в коледжі в рамках виробничої практики. До уваги студентів та викладачів були презентовані доповіді за оновленими протоколами ЕМД пацієнтам з ГПМК від Європейської ради реанімації та Всеукраїнської ради реанімації.
     Студенти 3 курсів вказали на актуальність даної теми, навели статистичні дані та фактори ризику, що приводять до порушень мозкового кровообігу. Детально проаналізували види інсультів, вказали характерні ознаки, особливості перебігу хвороби. Особливу увагу звернули на стани, що імітують інсульти та їх відмінні ознаки.
     Студенти детально розглянули клінічну картину хвороби, методи діагностики, вказали 7 ланок виживання при ГПМК, заходи, які слід проводити при тромболізисі, тактику ведення пацієнта. Вказуючи на допомогу на догоспітальному етапі, особливу увагу вказали на неврологічне обстеження пацієнта за шкалою MEND-EXAM, переглянули відео від TESIMED.
     Що робити дорогою до лікарні? Яку інформацію надавати диспетчеру? Які засоби використовуються для надання допомоги на догоспітальному атапі? – на ці та інші питання знайшли відповіді студенти.
     І найважливіше – майстер-клас надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі пацієнту з гострим порушенням мозкового кровообігу, проведений групою студентів.
     Викладач відповіла на численні питання студентів.
     По закінченню заходу – тестування, яке дозволило перевірити наскільки студенти засвоїли новий матеріал.
     Такі заходи сприяють покращенню професійних знань та вмінь студентів на заключному етапі, коли вже всі теоретичні заняття закінчилися і є можливість поглибити підготовку з актуальних питань медицини.