Круглий стіл «Організація роботи закладів охорони здоров’я Сумської області в умовах пандемії COVID-19» здобувачів освіти медичного коледжу та керівників закладів охорони здоров’я, що є базами практичної підготовки для коледжу, відбувся 28 квітня в Лебединському фаховому медичному коледжі імені професора М.І.Ситенка. Зважаючи на карантинні обмеження студенти медичних закладів не можуть зараз відвідувати лікарні для проходження практики. Отож з ініціативи дирекції коледжу і відбувся цей круглий стіл, на якому головні медичні сестри, старші медичні сестри познайомили студентів із своїми закладами охорони здоров’я.
З вітальним словом виступив директор коледжу Олександр Удодік. Він проінформував про діяльність закладу в умовах карантину, висловив сподівання, що практична підготовка буде здійснюватися у лікарнях, як тільки покращиться епідемічна ситуація.
Про структуру Центру Екстреної медичної допомоги та Медицини катастроф, особливості роботи, диспетчерську службу, специфіку їх діяльності, консультативний кабінет, діагностично-телеметричний консультативний кабінет, навчально-тренувальний відділ розповіла заступник директора по роботі з фахівцями з базовою та неповною вищою медичною освітою Адаменко Лариса Іванівна, випускниця нашого коледжу. Студенти мали можливість ознайомитися з структурою бригад екстреної (швидкої) допомоги, з оснащенням автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги.
На базі ЦЕМД та МК діє навчально-тренувальний центр, який займається навчанням та підвищенням кваліфікації фельдшерів. Наші студенти та викладачі вдячні інструкторам центру за співпрацю. Спеціалісти Центру постійно проводять тренінги для наших викладачів та студентів, організовують професійні конкурси.
«Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» - опорна по лікуванню COVID-19 у дітей. Лікарня приймає всіх дітей з ковідом та підозрою. Нещодавно тут відкрили нове хірургічне відділення» – говорить старша медична сестра приймального відділення Надія Геннадіївна Іванова. Вона розповіла про будову приймального відділення, особливості його роботи, те, як проводиться прийом пацієнтів. У лікарні оснащено 3 інфекційних відділення, що мають окремі входи, забезпечені киснем, відділення реанімації, лабораторія, ЛОР-відділення, неврологія, педіатричні відділення, яке працює на відновлення пацієнтів. Обладнані ігрові кімнати, їдальні. Надія Геннадіївна вказала, шо гордістю відділення є операційний блок хірургічного відділення. Тут проводять складні операції. У бпланах: відкрити водолікувальний комплекс з басейном для реабілітації хворих дітей та парк в честь головного лікаря О. Ємця. У лікарні працюють багато наших випускників. На презентації, з якою нас познайомила старша медична сестра, ми бачили і лікаря-педіатра Смолового Олександра і операційну медичну сестру Катю Григоренко.
Охтирська ЦРЛ представила відділення гемодіалізу. Головна медична сестри Людмила Олексіївна Полуйко познайомила нас із сруктурою відділень лікарні та безпосередньо відділення гемодіалізу. Старша медсестра відділення гемодіалізу. Старша медична сестра відділення. наша випускниця, Гончаренко Людмила Петрівна, детально познайомила із обладнанням для гемодіалізу, які матеріали використовують та як готується діалізний розчин, як проводиться процедура. У лікарні є 2 діалізних зала, 10 апаратів «Штучна нирка», 10 ліжок, 22 штатних високопрофесійних медичних працівників. Обслуговують жителів бувших Охтирського, Тростянецького, Великописарівського районів.
Тростянецька міська лікарня. Головна медична сестра Алла Іванівна Чернець (також випускниця училища 1987 року) розповіла, що лікарня є опорною по допомозі пацієнтам на COVID-19, має сучасне пологове та гінекологічне відділення. Є поліклініка, жіноча консультація, кабінети УЗД, оснащені сучасним обладнанням, стоматологічне відділення, кабінет ендоскопічних досліджень, терапевтичне, хірургічне, педіатричне відділення.
Забезпечені якісні умови для відпочинку пацієнтів та персоналу.
Головна медична сестра Краснопільської лікарні Оксана Михайлівна Тищенко розповіла про структуру лікарні та роботу відділень, зокрема хоспісної та поліативної допомоги.
Студенти коледжу не приховували своїх емоцій: «Було дуже цікаво». «Чекаємо, хочемо на практику, щоб вживу побачити все це».
«Даний захід був важливим з точки зору того, що студенти і виклдачі змогли побачити бази практики, познайомитися з роботою цих закладів, старшими медичними сестрами. Отримали відповіді на свої запитання щодо особливостей роботи у тому чи іншому відділенні та подальшого працевлаштування», – говорить заступник директора з навчальної роботи Смолова Ж.В. А ми всі чекаємо можливості виконати програму практики безпосередньо у лікарнях як тільки ми вийдемо з «червоної зони».
Схожі
- Організація підготовки студентів до виробничої та переддипломної практик в онлайн-режимі Освітній процес / Інформація
- Онлайн-конференція до Міжнародного дня медичноі сестри. Виховний процес / Інформація
- Педагогічна нарада з питання удосконалення практичної підготовки Інформація
- Фінальний етап X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Інформація / Здобувачам освіти
- У кожної людини є свої пам’ятні дати, ювілеї, свята… Інформація