День української писемності та мови у коледжі

«Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній,» - зазначав Олесь Гончар. Саме сьогодні, 9 листопада 2021 року, душі й серця студентів-медиків переповнювалися словами любові до рідної мови. У Лебединському фаховому медичному коледжі імені професора М.І.Ситенка відбулося урочисте відкриття Тижня української писемності та мови в режимі онлайн. Свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається День вшанування преподобного Нестора-літописця, є традиційним у стінах нашого освітнього закладу.
     Цього дня стартував ХХІІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика (онлайн). Ми пишаємося студентами-медиками, які посідали призові місця у Всеукраїнському етапі цього конкурсу ‒ Карпенко Анастасією, Лопою Яною, Дубровіною Діаною. Випробувати свої знання з української мови цьогоріч виявили бажання 60 студентів.
     І викладачі, і здобувачі освіти традиційно долучилися до написання ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цікава назва «Слідом за пам’яттю», неординарний підхід до викладу змісту тексту автора диктанту Юрія Андруховича дали змогу студентам замилуватися красою осіннього парку, поглибити знання про правопис слів, підвищити власну мовну культуру.
Попереду в студентів «Мовні перегони» у форматі фотоквесту (знову ж онлайн), участь у XI Всеукраїнській інтернет-олімпіаді та в конкурсі до Дня української писемності та мови «Слово до слова» на платформі «На урок». Адже для кожного студента нашого коледжу рідна мова ‒ це мова розуму, мова душі.