19 травня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

19 травня – Всесвітній день боротьби з гепатитом. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), вірусними гепатитами інфіковані або перенесли їх у минулому до 2 млрд. нинішнього населення Землі. Актуальність проблеми вірусних гепатитів А, В, С, D, Е визначається не тільки високою захворюваністю, що нерідко набуває характеру епідемій, а й високою частотою хронізації захворювань, що може призвести до розвитку цирозу і раку печінки. Як мінімум 60% випадків раку печінки пов'язано саме з пізнім діагностуванням та лікуванням вірусного гепатиту В і С. У Глобальній доповіді про гепатит, оприлюдненій ВООЗ у 2017 році, повідомляється, що у 2015 році ВГ став причиною 1,34 млн. випадків смерті у світі, що можна порівняти зі смертністю від туберкульозу, та перевищує показники смертності від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Більшість смертей від ВГ були спричинені цирозом (720 тис.) і первинним раком печінки (470 тис.). Особливу небезпеку для здоров'я людства становлять гепатити В і С, на які припадає 96% смертності від усіх видів ВГ і які можуть протікати безсимптомно протягом тривалого часу, іноді десятиліть, підвищуючи ризик розвитку хронічної форми захворювання. У 2015 році в світі з хронічним гепатитом В жило 257 млн. осіб, з хронічним гепатитом С – 71 млн. осіб. Ми, як студенти Лебединського фахового медичного коледжу імені проф. М. І. Ситенка, розуміємо всю небезпеку цієї хвороби. На сьогоднішньому круглому столі, присвяченому гепатиту, були обговорені шляхи передачі та профілактика цього захворювання.