18 травня -День пам'яті жертв геноциду Кримськотатарського народу

18 травня -День пам'яті жертв геноциду Кримськотатарського народу. Студенти Лебединського фахового медичного коледжу вшанували пам'ять жертв геноциду Кримськотатарського народу онлайн-уроками та історичними п'ятихвилинками, та переглядом фільмів "Хайтарма", "Чужа молитва".
     Перед початком перегляду фільму «Хайтарма» я навіть не міг уявити, наскільки це стане випробуванням для мене. Фільм важкий для психологічного сприйняття. Війна. Поневолений кримськотатарський народ, який пережив визнання його зрадником «великої держави». Люди, що віддали на фронт синів, братів, чоловіків та навіть внуків, були виселені зі своєї рідної землі, политої потом та кров’ю їхніх предків. У фільмі присутні символи, які не можна не побачити. Танець – символ єдності, непереборності та об’єднання. На початку та в середині фільму татари виконують національний танець «Повернення (хайтарма)», що символізує їх постійний духовний зв’язок із рідною землею. Кінь – символ незламності, вольового характеру, мудрості, плину часу, що є символом витримки нескорених людей. Це філософсько-психологічні основи фільму. Події, відтворені у фільмі, підтверджують лише одне, операція 18-20 травня 1944 року була геноцидом кримськотатарського народу. Цей страшний злочин ніколи не може бути виправданим та забутим, адже кримські татари - народ, що боронив свою землю на рівні з представниками інших національностей Радянського Союзу. Після перегляду фільму у мене сформувалась думка про політику Сталіна. Раджу переглянути цей фільм всім, хто має сумніви щодо геноциду кримських татар. (Сосєдка Д., студент групи 2А)