Година Скорботи "Збудуймо пам’яті негаснучий собор"

26 листопада в Лебединському фаховому медичному коледжі ім. проф. М.І.Ситенка відбулася онлайн Година Скорботи "Збудуймо пам’яті негаснучий собор", приурочена роковинам Голодомору 1932-1933 рр., до якої доєдналися студенти І та ІІ курсів. Розпочав захід викладач історії та суспільних дисциплін Кобзар М.І. вступним словом про страшенний геноцид, який був організований в Україні за наказом Сталіна. Його розповідь продовжили студенти К.Гейко, А.Зубань, К.Кулябка, Ю.Чеботкевич та А.Яворська, які розкрили причину голоду, розповіли про заходи радянської влади по придушенню спротиву колективізації та про наслідки голодомору. Унаочненням тих подій стали відеоспогади очевидців голоду, жительок с. Курган В’ялкової Т.П. та Сулименко М.І., записані юними дослідниками за їх життя ще у 90-х роках, та розповідь історика-краєзнавця Ткаченка Б.І. про те, як він почав збирати свідчення про голод для написання своєї книги "Під чорним тавром" (відеопроект студентки Леоненко І., 2018 р.). Закінчився урок хвилиною мовчання: тільки звук метронома і вогник палаючих свічок у кожного перед екраном монітора. А ще впевненість, що завтра, в День Всенародної скорботи, кожен, хто сьогодні доєднався до заходу,  запалить свічечку, щоб поставить її на вікні на спомин душ померлих.