Щорічно 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби проти туберкульозу, мета якого полягає в тому, щоб підвищити обізнаність про згубні наслідки туберкульозу для здоров’я людей і для суспільства, та інформувати про економічні наслідки туберкульозу, і таким чином активізувати зусилля по боротьбі з глобальною епідемією цієї хвороби.
Тема Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 2021 року: «Годинник цокає». Це гасло передає відчуття того, що у світу не вистачає часу, щоб виконати зобов'язання щодо викорінення туберкульозу, які взяли на себе світові лідери.
Цього року ця проблема постала особливо гостро, адже всі ми живемо в умовах пандемії. Тр ж необхідно вжити заходів для обмеження передачі туберкульозу та COVID-19 у місцях скупчення людей і в медичних закладах відповідно до основних принципів ВООЗ. Хоча способи передачі цих двох захворювань трохи розрізняються, до обох застосовуються адміністративні, екологічні та індивідуальні заходи захисту (наприклад, базова профілактика інфекцій і боротьба з ними, етикет при кашлі, сортування)
Як і туберкульоз, нова коронавірусна інфекція вражає легені, і її симптоми – кашель і підвищена температура – можуть нагадувати туберкульоз. Є ймовірність, що люди з ураженням легень, зокрема, хворі на туберкульоз, або люди з ослабленим імунітетом, як при високому вірусному навантаженні на тлі ВІЛ, у разі зараження COVID-19 будуть переносити коронавірусну інфекцію в більш важкій формі.
Про це та особливості перебігу туберкульозу, лікування, профілактики хвороби в умовах пандемії знайомилися студенти коледжу напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом під час науково- практичного семінару. Студенти 4 курсу підготували цікаву інформацію, презентації, пам'ятки для населення.