Візит народного депутата до коледжу

Днями до КЗ СОР «Лебединський фаховий медичний коледж імені професора М.І.Ситенка» завітав народний депутат Верховної ради 9 скликання, член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» Задорожній Микола Миколайович.
     Микола Миколайович познайомився з матеріальною базою коледжу, зустрівся з трудовим колективом, поспілкувався з дирекцією. Результатом конструктивної розмови стала зустріч в.о. директора коледжу Жанна Василівна Смолової з головами ОТГ Охтирського району.
     Уже кілька років медичний коледж проводить навчання домедичній допомозі жителів міста та Лебединської ОТГ. Ми вже навчили учнів та вчителів шкіл міста, студентів педагогічного коледжу, ВПУ лісового господарства, працівників поліції  та територіального  центру, держлісгоспу та рятувальників МНС, приватних підприємців серцево-легеневій реанімації, зупинці кровотеч, як діяти при судомах, при удавленні, травмах, переломах та іншому.
     Ми маємо досвід, бажання та можливості навчати цьому всіх бажаючих, жителів інших ОТГ.

Тому, за сприяння народного депутата, у приміщенні Охтирської райдержадміністрації, в.о. директора Жанна Василівна Смолова познайомила присутніх голів ОТГ Охтирського району з проєктом «Навчання домедичній допомозі населення», вказала на важливість такої співпраці і як це можна реалізувати.  Медичний коледж пропонує «Базовий курс. Домедична допомога», «Спецкурс. «Домедична допомога дітям» та корпоративний курс, який ми можемо провести для окремих колективів.
     Наше гасло: «Знаю! Вмію! Навчу!»
     У професійних стандартах вчителів початкових класів, загальної середньої освіти, директорів закладів освіти зазначені трудові компетентності, серед яких – здоров’язбережувальна, до якої відноситься здатність вчителя та керівника надавати домедичну допомогу учасникам освітнього процесу. Крім того, навичкам домедичної допомоги повинен володіти кожний громадянин відповідно до статті 21 Кодексу цивільного захисту України.
     Ми навчимо рятувати та стабілізувати життя до приїзду медиків.
     Ми навчимо, що робити людині у разі виникнення небезпечної ситуації, як надати домедичну допомогу.
     Зустріч з головами ОТГ стала першим кроком на шляху до тісної співпраці з жителями громад.