Навички 21 сторіччя

Про універсальні (м’які) навички, які допомагають досягти успіху у будь-якій професії, що передбачають високі комунікаційні здібності, вміння довгострокового планування, керування проектами, здатність креативно мислити, командну роботу говорили 11.01.2022 р. зі студентами коледжу викладачі та запрошений лектор – головний спеціаліст Державної служби якості освіти, голова ГО «Центр ініціатив та розвитку громадянського суспільства «Воля і розум»», випускник коледжу Волошин Роман.
     На першій зустрічі спікери познайомили студентів з такими поняттями як hard skills, soft skills, lifelong learning. За результатами досліджень співвідношення hard skills та soft skills 39%./61%.  А навичка «навчання упродовж життя» – lifelong learning – уже стає невід’ємною для кожної людини. І це усвідомлюють молоді люди, які прагнуть досягти успіху у житті.
     Приємно, що студенти коледжу з-поміж усіх м’яких навичок визначили, що для медичного працівника найбільш необхіднішою навичкою є відповідальність. Про це говорять більше 88% респондентів. На друге місце вийшла навичка «вміння комунікувати» (81%) і третьою навичкою, яку визначили студенти стала: «вміти швидко навчатися і навчати інших». Це відмітили майже 80% тих, хто пройшов опитування.
     Зазначали студенти важливими для медичного працівника і такі навички як стресостійкість, адаптивність, емоційний інтелект, критичне мислення, вміння працювати в команді та інші.
Про навичку «бути щасливим» та що для цього треба робити говорив Волошин Роман, який до того ж ще є учасником проекту «Молодь змінить Україну» від фонду Богдана Гаврилішина, членом ГО «Асоціація випускників ЛМУ/ЛФМК».
     Що відзначили студенти для себе із вступу спікера?  Слова, які надовго запам’ятаються та стануть орієнтиром у житті:
  • ніколи не можна зупинятися
  • йти до своєї цілі
  • лідер не той, хто веде військо за собою, а той хто може взяти відповідальність на себе
  • наша найкраща зброя – слово
  • відкривати себе і досягати своїх цілей
  • не здаватися, не опускати руки
  • потрібно ставати комунікабельною людиною і тоді можна досягти справжнього успіху у всіх сферах життя
  • якщо пацієнт пішов від лікаря не задоволений, значить то поганий лікар
  • здатність вчитися – це навичка і теперішнього і майбутнього.
     Продовжують формування м’яких навичок студенти на заняттях, в позанавчальній діяльності, під час підготовки до науково-практичних конференцій, до виступів на вечори або виховні години, конкурсів, виконуючи квести, веб-квести, творчі завдання.
     А задача педагогів допомогти їм у цьому. Власне цим і опікується наш медичний коледж, формуючи у студентів hard skills,добиваючись точного виконання практичних навичок, не забуваємо і про розвиток soft skills.