Ми навчаємося…

На базі Лебединського фахового медичного коледжу імені професора М.І.Ситенка реалізується Програма щодо впровадження симуляційного навчання при підготовці студентів. Викладачі клінічних дисциплін та доклінічної підготовки вивчають дане питання на засіданнях циклових комісій, семінарах, проводять майстер-класи, тренінги, навчаючи один одного.
      18.10.2021 року на спільному засіданні циклових дисциплін розглянули теоретичні аспекти симуляційного навчання, яке дозволяє студентам-медикам вчитися та практикуватися і на чужих помилках, і на власних, не ризикуючи при цьому життям і здоров’ям пацієнтів.
      Одним з питань засідання виділили визначення поняття «стандартизований пацієнт». Викладачі детально розглянули всі якості та характеристики, якими повинен володіти стандартизований пацієнт. Велику увагу приділили методу чотирьох кроків при вивченні практичних навичок, а також розглянули методики простого та складного сценаріїв. Дуже жваве обговорення викликало питання застосування чек-листів для оцінювання студентів.
      Друга частина  засідання пройшла на базі практичного корпусу коледжу 21.10.2021 року. Уже знаючи теоретичні питання «симуляційного навчання», викладачі циклових дисциплін клінічної та доклінічної підготовки провели практичний тренінг з застосуванням «методу чотирьох кроків». Для показу була взята практична навичка проведення компресій грудної клітини. Викладачі відчули себе і в звичайному для них амплуа – викладача, а також в ролі студентів.
      Ми вважаємо, що використання симуляційних технологій у медицині підвищує інтерес студентів до процесу навчання, дозволяє підвищити засвоюваність навчального матеріалу, якість та ефективність освтнього процесу, дає можливість не тільки побачити і почути, а й відпрацювати на манекені, сприяє формуванню мотивації студентів до навчання. Викладачі  Лебединського фахового медичного коледжу активно впроваджують в практичну підготовку студентів симуляційні технології, що дозволить уникати помилок в процесі надання допомоги пацієнтам.