Викладачів, медиків, співробітників та студентів коледжу, які уже через кілька місяців будуть працювати у лікарнях, продовжують щеплювати вакциною від коронавірусної інфекції мобільною бригадою.
"Програма вакцинації в Україні виконується в планові терміни та згідно з Дорожньою картою МОЗ. Ми зробили все від нас залежне, щоб наші медики, а згодом і всі українці отримали безпечні, дієві і якісні вакцини від визнаних світом виробників», – заявив Максим Степанов.
Препарат Oxford/AstraZeneca виробляють на потужностях Serum Institute (Індія), він має локальну (торговельну) назву Covishield. Для екстреного застосування її схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, ЄС та Індія.
Вакцину розробив Оксфордський університет і британсько-шведська компанія AstraZeneca.
У контексті перемоги над пандемією ми часто чуємо поняття «колективного імунітету». Він виникає, коли у більшої частини населення виробляється стійкість до вірусу внаслідок уже пережитого інфікування або вакцинування.
Коли цей поріг вдасться подолати, очікується, що люди зможуть повернутися до нормального життя. Коронавірус і надалі буде поширюватися, але не серед населення загалом, а, ймовірно, лише серед окремих людей. Це матиме довготривалий ефект — і саме в цьому полягає важливість процесу вакцинації.